"Diagnostyka STRD daje mi wgląd w stany psychoemocjonalne pacjenta – co medycyna konwencjonalna coraz bardziej docenia. Mogę zobaczyć chorobę nie dopiero jako symptom somatyczny, ale właśnie emocjonalny, czy psychiczny."
dr nauk medycznych Krzysztof Krupka
Techniki termograficzne są cennym uzupełnieniem stosowanych rutynowo metod diagnostycznych. Podstawową zaletą termografii jest całkowicie nieinwazyjny charakter badań, brak ograniczeń w zależności od płci i wieku, całkowita nieszkodliwość, nawet dla kobiet w ciąży i płodów. Termografia umożliwia wielokrotne powtarzanie pomiarów bez szkody dla pacjenta.
Wartość energii wypromieniowanej przez ciało, zależy od temperatury tkanek narządów wewnętrznych, przewodnictwa tkanki mięśniowej i tłuszczowej oraz emisyjności cieplnej skóry. Dlatego też temperatura mierzona na powierzchni ciała jest funkcją temperatury narządu wewnętrznego i własności cieplnych tkanek oddzielających ten narząd od powierzchni skóry.
Na podstawie skaningowej diagnostyki termoregulacyjnej (STRD) możemy określić:
Powyższe wskazania nie wyczerpują możliwości metody i jest to przyczyną do dalszego jej doskonalenia, a samo STRD daleko wykracza poza tradycyjne myślenie diagnostyczne w medycynie.